Портал новин

Сімдесят два педагоги молодших класів із Хмельниччини можуть взяти участь у сертифікації

Реєстрація на неї розпочнеться 15 січня. Прийом документів триватиме до 31 січня, повідомляє МОН.

Вчителі молодшої ланки, які пройдуть усі етапи, зможуть отримати сертифікат, а з ним – доплату в 20% до зарплатні та зарахування атестації.

Міністерство рекомендує два кроки подачі документів.

Крок 1. Зібрати необхідні документи.

 1. Оформлену реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті УЦОЯО;
 2. Копію паспорта громадянина України. В разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу.
 3. Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків. Особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від ІНН – копію сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки).
 4. Довідку із закладу освіти, в якому працює вчитель. Довідка має містити наступну інформацію:
 • прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності);
 • назву посади з уточненням фаху, за яким працює, а також чи є відповідна посада його основним місцем роботи;
 • загальний стаж педагогічної роботи;
 • стаж роботи на займаній посаді;
 • спеціальність згідно з дипломом;
 • кваліфікаційну категорію;
 • педагогічне звання (за наявності).

Якщо окремі документи містять розбіжності в персональних даних, необхідно подати копію відповідного документа (свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу).

Крок 2. Відправити пакет документів до відповідного РЦОЯО одним із двох шляхів:

 • надіслати рекомендованим поштовим відправленням,
 • доставити власноруч.

У 2020 році кількість педагогів, які можуть подати документи на сертифікацію збільшилась до 2000 людей.  У Міністерстві цю цифру прорахували пропорційно кількості початкових класів у області. Із Хмельниччини це 72 вчителя на 3 171 клас.

Минулого, 2019 року, відбувся пілотний проект сертифікації, тоді на нього подалось 857 вчителів із усієї країни. Успішно пройшли – 705 педагогів.

Сертифікація-2020 відбуватимуться за новим порядком. Першим етапом буде незалежне тестування – «ЗНО для вчителів». Наступним – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Одним із важливих цьогорічних відмінностей у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів: до кожного наступного переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. Також як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.