Портал новин

На Хмельниччині знайшли червонокнижних кажанів

На зимівлі у Яцковецькій штольні, де хочуть створити зоологічний заказник, виявили рідкісний вид кажанів – нічницю Бехштейн або нічницю довговуху. Про це повідомляє сайт «Є» з посиланням на наукового співробітника Національного природного парку «Подільські Товтри» Михайла Дребета.

Фото Михайла Дребета

Науковець каже, що вид кажанів включений до Червоної книги України, і загалом в Україні відомо всього про кілька десятків знахідок цього виду.

«За понад 10 років моніторингу в Яцковецькій штольні виявили цей вид вперше. Загалом він дуже рідкісний. На території НПП «Подільські Товтри» його реєструють раз на 1-2 роки під час зимівлі. В Україні, в середньому, це одна знахідка на рік. Всього ж відомо 20-30 випадків знахідок нічниці Бехштейна в Україні», – розповідає Михайло Дребет.

Науковець зазначає, що важливими осередками для проживання нічниці довговухої є лісові масиви. Цей вид характерний для змішаних лісів південно-західної Азії. Проте європейські популяції нічниці довговухої надають перевагу листяним буковим та дубовим лісам з наявністю чималої кількості старих дуплистих дерев. Букові та дубові ліси складають значну частину середовища проживання цих тварин.

«Це дуже рідкісний вид, який потребує збереження. Саме тому вкрай важливо під час лісогосподарських заходів залишати у лісах достатню кількість старих дуплистих дерев, оскільки кожна окрема колонія використовує кілька десятків таких дерев. І, безперечно, охорона виду передбачає створення окремих охоронних територій та заповідних зон», – каже Михайло Дребет.

Джерело: Портал “Є”