Портал новин

Грип не перевищив епідпоріг, але лікарі закликають щеплюватися

Кількість хворих на грип на Хмельниччині зросла. Протягом попередньої доби до Хмельницької Міської інфекційної лікарні доправили 5 хворих з симптомами грипу. Від початку епідемічного сезону ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” підтвердив уже дев’ять випадків грипу А в області. Проте, епідемічний поріг на Хмельниччині поки не перевищено.

Медики наголошують, що найкращою профілактикою грипу є вакцинація. Проводити її необхідно щорічно, адже це найкращий спосіб зменшити ризик захворіти на грип та уникнути серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Найбільш необхідними щеплення проти грипу є для осіб з групи ризику, а саме: медичних працівників, вагітних, людей поважного віку та осіб, котрі мають хронічні захворювання, адже вакцинація значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Щеплення можна проводити впродовж усього епідсезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти цій небезпечній недузі.

У Хмельницькій області від початку епідемічного сезону та за перший тиждень нового року вакцинувалися від цієї небезпечної недуги 3768 осіб, з них 597 – діти від 6 місяців до 5 років.

Джерело: DEPOХмельницький