Портал новин

Славутська ОТГ планує отримувати мільйон гривень від роботи ГЕС

Для вироблення електроенергії та передачі її в державну мережу в Славуті побудували міні ГЕС на річці Горинь. Вона має потужність до 200 КВт. Будівництво розпочали на весні минулого року. Будівельні роботи завершені, залишилось виконати впорядкувальні роботи.

Ілюстративне фото

«Перед тим, як розпочати зведення міні гідроелектростанції було детально вивчено технічні характеристики, проведено екологічні експертизи, аби уникнути погіршення стану берегів, річища та дна річки, зміни швидкості течії, замулення, погіршення показників вмісту кисню, температури води, падіння рівня ґрунтових вод, обміління на нижніх створах влітку тощо», – йдеться в повідомленні пресслужби Славутської міської ради.

Також у міськраді зазначають, що ГЕС працюватиме в автоматичному режимі, дотримуючись санітарних мінімумів. Робота станції припинятиметься при зниженні рівня води, не забираючи її у річки.

За попередніми підрахунками, щорічно, до міського бюджету планують отримувати понад 1 мільйон гривень відрахувань за вироблену електроенергію. Ці кошти обіцяють спрямувати на розвиток Славутської міської об’єднаної тергромади.

Джерело: Портал “Є”