Портал новин

Шепетівчанин їде в експедицію до Антарктиди

Фото: сайт “Є”

Максим Білоус увійшов до української антарктичної експедиції, склад якої оприлюднила конкурсна комісія, 20 січня. Хлопець став одним з 12-ти учасників, які проведуть рік в Антарктиді, на українській станції «Академік Вернадський».

А от для шепетівчанина Максима Білоуса ця експедиція буде першою. Він пройшов відбір з майже дев’яноста претендентів і виконуватиме в експедиції функції системного механіка. Донедавна він був приватним підприємцем і мав майстерню побутової техніки. Після того, як дізнався, що скоро вирушить до експедиції в Антарктиду, справу довелося закрити.

«Побачив оголошення про набір учасників до експедиції, переглянув, які є вакансії, і також вирішив подати документи на розгляд. Вакансія системного механіка мені якраз підходила, бо я це вмію та маю необхідні знання та освіту. Минулого року я відбір не пройшов, а цього року мені таки пощастило. Тож уже готуюся до експедиції».

Звісно, погоджується Максим, на таку пригоду зважиться не кожен.

«Але це, як мінімум, цікаво. І крім усього, це можливість долучитися до надзвичайно важливих справ, які здійснює українська експедиція, досліджуючи Антарктиду», – каже він.

Експедиція вирушить на станцію у березні й працюватиме там впродовж року. Втім, ні відстань, ні термін перебування в Антарктиді ані трохи Максима не лякають.

«Я готовий до тривалої роботи. Моя родина – дружина та двоє синів – мене підтримали у цьому рішенні. Зараз є інтернет, відеозв’язок, тож ми не будемо відірваними від світу. Про те, що мене відібрали до складу експедиції, я дізнався два місяці тому. Тож уже пройшов усі підготовчі фахові співбесіди, знаю усі нюанси, що стосуються моєї роботи. Я буду системним механіком і виконуватиму роботу з обслуговування життєдіяльності станції. Я уже познайомився з іншими учасниками експедиції. Зокрема, знаю керівника експедиції, кухаря, знайомий з деякими «сезонниками», – розповідає Максим.

Фото: МОН

Про станцію «Академік Вернадський»

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови. До 1996 року це була британська станція «Фарадей».

Проведення наукових досліджень на шостому континенті — головне призначення станції «Академік Вернадський».

Сама станція є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Цілий рік на станції працюють 12 полярників.

До речі, усьому складу експедиції за кожен день роботи на антарктичній станції «Академік Вернадський» виплачуватимуть заробітну плату в розмірі 720 гривень.

Джерело: Портал “Є”