Портал новин

Робота госпітального округу призупиняється через кадрові питання

Через відсутність керівника обласного Департаменту охорони здоров`я утворення госпітальної ради призупиняється, – повідомляють на сайті “Є”.

Зараз у області створено проєкт округу, що охопить усю Хмельниччину. Цей проєкт передбачає створення опорних лікарень І та ІІ рівня.

Ці медзаклади визначали за 44 критеріями. Зокрема, показники роботи, оснащення радіус покриття, зручність доїзду та можливість доставити пацієнта швидкою впродовж, не більше 60 хвилин.

Лікарні I рівня мають покривати радіус від 150 тисяч пацієнтів і надаватимуть понад 20 видів медичної допомоги. Медзаклади II рівня обслуговуватимуть від 250 тисяч пацієнтів та надаватимуть понад 30 видів медичної допомоги», – коментує оловний спеціаліст із питань надання вторинної медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я області Андрій Стрілець.

Нині визначено 10 таких медзакладів. Серед опорних лікарень І рівня ЦРЛ у містах: Славута, Волочиськ, Старокостянтинів, Дунаївці, Шепетівка, Красилів, Городок; міські лікарні Кам`янця-Подільського та Хмельницького. ІІ рівень присвоять Хмельницькій обласній лікарні.

За словами Андрія Стрільця, у ці лікарні вкладатимуть більше коштів за державними програмами,  крім того вони стануть в пріоритеті для обласної влади.

Зараз медичні заклади у підпорядкуванні районних, міських, обласної ради. Коли буде врегульоване питання меж територіальних громад – визначать, хто буде балансоутримувачем госпіталів – територіальні громади чи область.

Наразі готується проєкт про утворення госпітальної ради. В цей керівний орган мають входити керівник Департаменту охорони здоров’я області та профільний заступник голови обласної держадміністрації. Та оскільки ці посади досі вакантні затвердження складу госпітальної ради відтерміновується до відповідних призначень.