Портал новин

Чому горів студентський гуртожиток у Кам`янці-Подільському

Перше займання виникло 30 січня 0 2:22, – повідомляє прес-служба ДСНС у Хмельницькій області. 

У дев`ятиповерховому гуртожитку  Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка зайнявся п’ятий поверх.

Як з’ясувалось, пожежа розповсюдилася на площу 20 кв. м, їдкий дим заполонив кімнати та коридори п’ятого та верхніх поверхів. На місці події надзвичайники спільно із адміністрацією гуртожитку евакуювали 333 студенти, ще 19 осіб врятували за допомогою автодрабини та ланок газодимозахисної служби, після чого оперативно ліквідували пожежу, не допустивши поширення вогню кімнатами гуртожитку і на верхні поверхи, – повідомляють надзвичайники

Уже вдень, у мерії відбувся брифінг для ЗМІ, де обговорили тему пожежі у студентському гуртожитку.  Начальник другого пожежно-рятувального загону Олег Іванюк розповів про перебіг гасіння будівлі. Вогнеборець наголосив, на момент прибуття бригади три поверхи ( із п’ятого по сьомий) були задимлені, а мешканці кликали на допомогу.

При цьому евакуаційні виходи були закриті, а пожежний кран навпроти кімнати, де сталося загоряння, закритий на замок. Це говорить про те, що персонал гуртожитку та університету не знає основ пожежної безпеки, – додав рятувальник.

Олег Рачковський – проректор ВНЗ повідомив:

На жаль, не всі розуміють, що таке відповідальність, і нехтують елементарними правилами безпеки. Тут спрацював людський фактор, який і призвів до такого випадку.

Пожежу спровокувала одна зі студенток, котра заснула із запаленою свічкою у кімнаті.