Портал новин

У світі на коронавірус захворіли 28 274 людини

Станом на 6 лютого 2020 року у світі зареєстровано 28 274 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 565 летальні. Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовані в 24 країнах світу.  В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.

Вчора національний координатор з Міжнародних медико-санітарних правил в Японії (ММСП) повідомив, що на борту круїзного лайнера, на якому було зафіксовано спалах  нового коронавірусу, перебувають 25 громадян України. Лайнер здійснює рейс без заходу у порти України.

Раніше влада Гонконгу повідомила про випадок захворювання у пасажира, який був на борту лайнера з 20-го січня. 25 січня пасажиру  діагностовано 2019-nCoV після висадки у Гонконзі.

З 4 лютого Міністерство охорони здоров’я Японії поставило судно на карантин та проводить дослідження для пасажирів та членів екіпажу, які контактували з підтвердженим випадком та мають лихоманку або респіраторні симптоми.

Було відібрано зразки у 237 пасажирів і членів екіпажу та проводиться їх дослідження. Наразі отримано результати тестування для 31 зразку, 10 з яких виявились позитивними на 2019-nCoV.

За інформацією контактної особи ММСП Японії громадян України серед вказаних 10-ти підтверджених випадків немає.

Міністерство охорони здоров’я Японії переводить пацієнтів із підтвердженою інфекцією нового коронавірусу до діагностичних лікарень в Японії та здійснює протиепідемічні заходи на судні. Інші пасажири і члени екіпажу, у тому числі ті, хто очікує результатів, повинні залишатися на судні щонайменше 14 днів.

Центр громадського здоров’я України направив до  відома Прикордонної служби України лист з інформацією про цю ситуацію з метою координації і злагодженості дій при проведенні відповідних заходів реагування.

Джерело: МОЗ