Портал новин

Чого чекати українцям від нової міграційної політики Польщі

Принципи нової міграційної політики польський уряд планує розробити та затвердити упродовж півроку, – повідомляє “Укрінформ”.

Її засади формуватимуться на чотирьох основах. Захисту польського ринку праці; взаємозаміні працівників, особливо, у дефіцитних професіях; міграції іноземних заробітчан та заповненні вакансій у тих регіонах, де не вистачає робочих рук.

За оцінками Нацбанку Польщі, в країні зараз перебуває 900 тис. трудових мігрантів з України, 
за статистикою Міністерства сім`ї, праці та соціальної політики - від 800 тис. до 1 млн.

Якщо раніше у Варшаві та околицях працювало понад 70% заробітчан, то тепер ця цифра становить – 35%. Надалі українці працюватимуть лише у обмежені терміни, при цьому польська сторона не перешкоджатиме довготривалій роботі, при умові оформлення документів на постійне проживання.

Останніми роками Польща стає більш конкурентною по відношенню до країн Заходу Європи за рівнем зарплат. Так, в цьому році мінімальна оплата години праці становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата – 2,6 тис. Злотих брутто (майже 17 тис. Грн). До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальна зарплата може вирости до 4 тис. Злотих брутто (26 тис. Грн), – прокоментував заступник департаменту Міністерства сім`ї, праці та соціальної політики Мирослав Пшевознік.

Минулого року дозволів на роботу на більш тривалі періоди – до трьох років на підставі віз – видано на 80 тис. більше. 74% таких документів отримали українці.