Портал новин

Хмельницькі підприємці зібралися під стінами ОДА і вимагали скасувати касові апарати

Понад дві сотні підприємців Хмельницького, Нетішина і Кам’янець-Подільського, прийшли до Хмельницької облдержадміністрації сьогодні, 10 лютого. Вони вимагали скасування касових апарів і ринкового нагляду для підприємців спрощеної системи оподаткування.

«Владо, продай собаку — купи собі РРО», «Зе! Хто кого?» — саме з такими гаслами хмельницькі підприємці спрощених груп оподаткування вийшли на майдан Незалежності в Хмельницькому. Серед них здебільшого працівники ринків і дрібних крамниць. Вони обурені тим, що центральна влада досі не дослухалася до їх вимог щодо скасування торік прийнятих законів — №128-1Х та №129-1Х. Вони запроваджують реєстратори розрахункових операцій (РРО), тобто касові апарати, механізм «кешбеку» та підвищують штрафні санкції.

За словами голови профспілки захисту підприємництва міста Хмельницького Надії Кнець, підприємці не проти касових апаратів як таких. Проте їх запровадження у нинішній формі — непомірний тягар для малого бізнесу.

«Проте їх запровадження у нинішньому вигляді для підприємців другої-четвертої груп оподаткування — це тягар, який ляже на плечі малого бізнесу та покупців. Потрібно витратити 20-30 тисяч гривень на касовий апарат чи додаток, а за найменшу помилку передбачені колосальні штрафи, — розповідає Надія Кнець. — Такої ж позиції дотримувалася голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, через що втратила свою посаду. Вона пояснила, що запровадження РРО коштуватиме підприємцям 22 мільярди гривень, а держава отримає від цього лише 2 мільярди гривень прибутку».

Надія Кнець

За її словами, підприємці вимагають прийняття законопроєктів нардепа Антона Полякова №2644 та №2645. Вони нівелюють попередньо прийняті закони й повертають ситуацію з РРО на попередній рівень — касові апарати використовують для продажу алкоголю, тютюнових виробів і побутової техніки.

Підприємець першої групи оподаткування Віра Ніцевич наголосила, що іншою проблемою стало запровадження так званого ринкового нагляду, яке було прийняте наприкінці минулого року.

Віра Ніцевич

«Згідно з цим законом, до кожного товару має бути накладна про його походження та сертифікат з його характеристиками. Проте на митниці нам пропускають весь мотлох, який приходить нам без накладних і сертифікатів. Фактично нас перетворюють на контрабандистів. Кожного підприємця без цих документів мають право оштрафувати на 50 тисяч гривень. Натомість, влада повинна починати не з нас, а з навернення порядку на митниці», — підкреслила Віра Ніцевич.

Наприкінці мітингу підприємець Лариса Копанчук зачитала резолюцію, за яку проголосували присутні представники малого бізнесу. У ній власне й вимагають від парламенту підтримати законопроєкти Антона Полякова, які нівелюють попередні, а також — внести зміни у Митний кодекс України та зобов’язати Митну службу України офіційно розмитнювати товари за єдиною супровідною товарною декларацією з перекладом українською мовою. Резолюцію підприємці віднесли голові Хмельницької обласної адміністрації Дмитру Габінету як представнику центральної влади. Також її спрямують до міської та обласної ради, аби місцеві депутати підтримали її та проголосували за відповідне звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України.

Крім того, Надія Кнець зазначила, що це лише підготовча акція протесту. Наступна має пройти у Києві 19 лютого, на яку приїдуть підприємці з різних частин України.

Джерело: Портал “Є”