Портал новин

ОТГ Шепетівщини можуть приєднатись до Інтегрованої інформаційної системи “Соціальна громада”

Цей програмний комплекс дозволить опрацьовувати документи в електронному вигляді, що дозволить скоротити час прийняття рішення вдвічі швидше. Про це заявила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

У 2019 році Мінсоцполітики запустило в Україні програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». Це клієнт-серверний WEB-додаток, який розроблено з метою наближення адміністративних послуг соціального характеру до мешканців об’єднаних територіальних громад.

“Соціальна громада» об’єднує у єдиному інформаційному середовищі «фронт»-офіси прийому документів від населення, що знаходяться, приміром, у ЦНАП з «бек»-офісом у структурних підрозділах соціального захисту населення.

Суть фронт-офісу полягає у територіальній доступності до людини.
У перспективі такі послуги будуть надаватися в кожній об’єднаній територіальній громаді. 
На розвиток фронт-офісів в регіонах у 2020 році передбачено 150 млн грн.

На Хмельниччині вже три громади долучились до проєкту, серед них: Волочиська міська громада,Берездівська сільська громада та Чемеровецька селищна громада. Прозорий офіс функціонує у Хмельницькій ОТГ.

Через програмний комплекс можна отримати 22 послуги. Це  оформлення  різних видів допомоги,пільг та субсидій.  Окрім того це:

  • Можливість оформити та отримати адміністративну послугу соціального характеру ближче до місця проживання, а не їхати за нею до СПСЗН – у районний центр.

  • Пришвидшення процесу прийому заяв від громадян шляхом формування електронних заяв, як для призначення усіх видів соціальних допомог та компенсаційних виплат, так і для взяття пільговика на облік, призначення житлової субсидії. Електронна заява друкується та підписується заявником.

  • Можливість відстеження стану розгляду заяв після звернення до «фронт»-офісу.

Детальна інформація для громад за посиланням.