Портал новин

З 1 квітня запрацює Програма медичних гарантій

Безоплатний гарантований пакет мед послуг «Програма медичних гарантій» запрацює з 1 квітня 2020 року. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Міністерство охорони здоров’я України і Національна служба здоров’я України працюють з регіонами для своєчасного чтарту другої ланки медичної реформи.

«Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики.

Якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, то НСЗУ не укладатиме договір з таким закладом — отже, лікарня не отримає фінансування. Тоді гроші на утримання медзакладу буде виділяти місцева влада» – сказав Олексій Гончарук.

За словами прем’єр-міністра на сьогодні вже автономізовано 97% закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Що включає в себе Програма медичних гарантій?

✔Первинну допомогу;
✔ Екстрену;
✔ Амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
✔ Стаціонарну;
✔ Паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
✔ Медичну реабілітацію;
✔ Медичну допомогу у зв’язку з пологами;
✔ Реімбурсацію лікарських засобів (програма «Доступні ліки»).

«Усі послуги з гарантованого медичного пакета будуть повністю безоплатними для українців – вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків» – сказав прем’єр-міністр.