Портал новин

Вивчай та розрізняй. Школи нашого регіону можуть долучитись до проєкту медіаграмотності

IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) ініціювала новий конкурс на участь в проєкті «Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність».

В 2020 році ми розширюємо свою діяльність та шукаємо активних директорів і вчителів, які бажають навчатися та викладати інфомедійну грамотність на своїх предметах з міст, містечок, селищ та сіл усієї України, – повідомляють організатори.

До участі запрошують активні шкільні колективи та педагогів гуманітарних дисциплін (історія,  українська мова й література мистецтво).

Перевагу надавають тим учителям, які у 2020/2021 навчальному році викладатимуть історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах, а також мистецтво у 9 класі, – йдеться у оголошенні, – Важливою умовою також є доступ до технічного обладнання (проєктор/ телеекран/ мультимедійна дошка тощо) для демонстрації мультимедійних продуктів (презентації, аудіо, відео, фото).

Додаткові бали надаватимуть малим містам і селам/ОТГ, а також прикордонним чи
 наближеним до окупованих територій населеним пунктам.

Учасників навчать інфомедійній грамотності та методикам її викладання у школах. Сьогодні учасниками проєкту уже є 400 українських шкіл.

Ось уже другий семестр працюю з цим класом за проєктом «Вивчай і розрізняй», ми вільно оперуємо поняттями «маніпуляція», «фейк», «пропаганда», можемо виявити їх у статтях, новинах. При цьому володіння матеріалом з навчальної програми не відходить на задній план, ми з учнями вправно поєднуємо й досягаємо освітньої й медіаосвітньої мети уроку, – ділиться досвідом учасниця проєкту, вчителька української мови та літератури із Запоріжжя Світлана Богдзієвич.

Робота формуватиметься у декілька етапів

Лютий-березень 2020 р.

Подання заявок. Відбір учасників конкурсною комісією та інформування фіналістів.
Березень 2020 р.

Тренінг з медіаграмотності для директорів відібраних шкіл-учасників проєкту.
Квітень-серпень 2020 р.

IREX проведе підготовку та навчання вчителів-учасників проєкту (змішана форма навчання: онлайн та очна, що потребує виїзду на дводенний тренінг в обласний центр (витрати покривають організатори)).
Вересень 2020-2021 рр.

Викладання відповідних предметів з використанням навчально-методичних матеріалів IREX. Активні учасники зможуть взяти участь у додаткових заходах, які організовуватиме команда проєкту.
Деталі та реєстрація тут.