Портал новин

У МОЗ розповідають чого боїться коронавірус

Коронавірус, який спричиняє хворобу COVID-19, не боїться сильного морозу, але чутливий до термообробки. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

 Фото: lightsource/Depositphotos

Найбільш ймовірними природними резервуарами для SARS-CoV-2 є кажани.

Але вчені вважають, що вірус зміг перейти від проміжної тварини-господаря до людини.  Цими проміжними тваринами-господарями можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано.

Коронавіруси можуть вижити в замороженому стані. 

Це показали дослідження інших коронавірусів, які показали виживання до двох років при -20°C. Наприклад, при температурі охолодження (4°C) MERS-CoV може залишатися життєздатним до 72 годин.  Сучасні дані про інші штами коронавірусів показують, що, хоча коронавіруси стабільні при низьких і заморожуючих температурах, гігієна харчових продуктів може запобігти їхній передачі через продукти харчування. Коронавіруси є термолабільними, що означає, що вони чутливі до нормальної температури приготування (70°C).

Тому потрібно уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження.

З сирим м’ясом, сирим молоком або сирими органами тварин варто поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирої їжі. Дослідження на родичах вірусу SARS-CoV і MERS-CoV показують, що вони можуть зберігатися на різних поверхнях протягом декількох днів, залежно від комбінації параметрів, таких як температура, вологість і світло.

За попередніми даними, мікроорганізми можуть зберігатися на поверхні і залишатися заразними при кімнатній температурі до дев’яти днів, зокрема, на алюмінії, дереві, папері, пластику і склі.

Джерело: Українська правда. Життя.