Портал новин

Індексацію пенсій проведуть у вересні цього року – Мінсоцполітики

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська представила стратегію зростання пенсій, яка передбачає поетапне зростання виплат для українських пенсіонерів. 

“Індексація пенсій буде! А разом з нею – і нова стратегія зростання пенсій, яку урядова команда та депутатський корпус розробили за дорученням Президента Володимира Зеленського! Ініціатива полягає в планомірному підвищенні виплат – уже до 2023-го року розмір середньої пенсії зросте на 1200 грн!”, – написала очільниця відомства на своїй сторінці у фейсбук.

За словами Юлії Соколовської, підвищення здійснюватиметься у декілька етапів:

2020 рік – спочатку найстарші люди віком від 80 років. З урахуванням індексації уже в цьому році їхні пенсії у середньому зростуть на 700 грн/міс,

далі – від 78,

ще через рік – від 75 років і тд.

В Уряду є стратегія розвитку пенсійної системи, в результаті якої пенсія щороку зростатиме для всіх.

За словами Міністра, зростання пенсій відбуватиметься в тому числі за рахунок індексації. Це плановий і закладений у бюджеті перерахунок.  В середньому, за рахунок індексації розмір пенсії зросте на 216 грн/міс в 2020 році.

“Крім того, якщо Парламент підтримає законопроект Мінсоцполітики №2494, то уже починаючи з цього місяця одинокі пенсіонери старше 80 років будуть отримувати ще одну допомогу – на догляд! Таким чином, ми збільшимо виплати для ще 100 тис. наших пенсіонерів, які додатково щомісячно отримуватимуть по 670 грн!”, – додала Юлія Соколовська.

Джерело: Міністерство соціальної політики