Портал новин

В Україні скоротять кількість інтернатів. Таку постанову підтримав Кабмін

Стратегію про інтернатне реформування в Україні прийняли у 2017 році, відповідно до неї інтернати повинні зникнути до 2026, – повідомляє видання Захід. нет.

Відповідно до сьогоднішнього Указу уряду, у 2024 році в країні лишиться 25% інтернатів.

Так, замість 718 діючих інтернатних закладів функціонуватиме не більше 180, в яких перебуватиме не більше 16 тис. дітей замість 63 тис. Заклади, що залишаться, стануть комфортнішими та сучаснішими, -прокоментувала Міністерка соцполітики Юлія Соколовська.

Про це говорили із представниками Міжнародного Благодійного фонду “Лумос”, котрий заснувала письменниця Дж. Роулінг. “Лумос”, власне, займається підтримкою реформування інтернатів. Пілотний проєкт реалізували на Житомирщині.

Там реформували інтернатний заклад. Зараз там немає жодної дитини. Більшість вихованців закладу повернулися у власні сім’ї, яким надається підтримка та здійснюється соціальний супровід, – додала Соколовська.

План міністерства спрямований на створення альтернатив нинішній системі інтернатних закладів, перебування в якій часто призводить до порушення прав дитини, обмеження її розвитку та створення бар’єрів для її соціальної інтеграції.

Ключовими напрямами, реалізація яких дозволить повернути дітей з інтернатів у біологічні сім’ї або влаштувати їх у наближені до сімейних фтрми виховання, повинні стати:

розвиток необхідних дітям та сім’ям з дітьми соціальних, освітніх та медичних послуг на рівні громад;
подальший розвиток інституту всиновлення, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків.
також у кожній громаді працюватимуть фахівці із соціальної роботи, забезпечуючи вчасне виявлення потреб сімей з дітьми у послугах та сприяючи їх наданню, та служби чи фахівці у справах дітей, – написала у своєму фб Міністерка.