Портал новин

На Хмельниччині до своїх обов’язків приступили поліцейські офіцери громади

Офіційно проєкт «Поліцейський офіцер громади» запустили 12 березня. З цієї нагоди особовому складу вручили 43 службових автомобілі «Renault Duster». Ще 14 планують додати у липні, коли пройдуть усі необхідні тендерні процедури. Своїх офіцерів отримали 32 громади Хмельниччини. Поліцейські, у першу чергу, орієнтовані на потреби громади. Вони мають повноваження дільничного, патрульної поліції та деякі повноваження дитячої поліції (ювенальної превенції).

Фото: Сайт “Є”

За словами заступника голови Національної поліції України, полковника поліції Олександра Фацевича, Хмельниччина – п’ятий регіон, який долучився до проєкту. По всій території держави 118 громад вже мають своїх поліцейських офіцерів. Всього 251 громада підписала меморандум і взяла участь у прокті.

«Сьогодні ми створюємо новий підрозділ, який буде зорієнтований на громади і на допомогу громаді. Вони будуть проживати у вас, працювати у вас, достатньо забезпечені, а найголовніше – захищати вас, – звернувся до представників громад Олександр Фацевич. – Цей поліцейський не реагує, як патрульна поліція чи швидка допомога. Він працює постійно з громадою, щоб таких ситуацій, коли приїжджає патрульна поліція, не відбувалося. Це є чиста превенція. Поліцейський проживатиме у громаді і стане її частиною».

Частина громад передбачила житло для тих офіцерів, які працюватимуть не за місцем проживання. Як пояснює Олександр Фацевич, кошти на реалізацію проєкту виділяє Нацполіція, допомагають партнери із США, а також долучаються самі громади.

Фото: Сайт “Є”

«Дані автомобілі закупляє Національна поліція і забезпечує процес навчання. Деякі авто закупляють США. Минулого року вони передали нам близько 50 автівок. Цьогоріч плануємо ще отримати. Враховуючи ефективність, яку показали офіцери на Дніпропетровщині, ці інвестиції того коштують, – каже заступник голови Нацполіції України. – 27 громад вже готові самостійно придбати такі авто».

Джерело: Портал “Є”