В Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тест-системи та експрес-тести. Перші використовують лише у лабораторіях. Забір матеріалу в людини береться з носа. Експрес-тести можуть проводити будь-які лікарні. Для цього у людини забирають капілярну або венозну кров.
Перший вид тестування вважають більш точним, оскільки він працює з ДНК за допомогою Полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Другий вид виявляє лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працює з антитілами – це білкові сполуки, які виробляє організм у відповідь на вірус.
Станом на 19 березня тест-системи були лише у 11 лабораторій, які знаходяться в підпорядкуванні МОЗ.
Але тоді повідомлялося, що міністерство думає над тим, щоб дозволити й приватним лабораторіям проводити діагностику коронавірусної інфекції методом полімеразно ланцюгової реакції.
23 березня з китайського Гуанчжоу в Україну літаком доставили партію тестів для виявлення нової коронавірусної інфекції.
Військовий борт привіз два види тестів:
“Швидкі тести використовуватимуться бригадами екстреної допомоги для перевірки людей, у яких виявлена підвищена температура та є підозра на коронавірусну хворобу. У разі позитивного результату експрес-тесту лікарі мають узяти додатковий зразок для підтвердження в лабораторії за допомогою ПЛР-тесту – кажуть в Офісі Президента”.
Однак пізніше МОЗ пояснив, що експрес-тести на коронавірус будуть проводити у разі підозри на COVID-19 тільки лікарі певних закладів охорони здоров’я.
Проте згодом в міністерстві знову змінили рішення, і “швидка” таки робитиме тести на коронавірус, але в екстрених випадках.
“Вчора в нас з’явилася інформація про те, що тестування експрес-тестами буде проводитися бригадами екстреної медичної допомоги. Так, вона буде проводитися, але у виключних випадках, коли вони будуть виїжджати в екстренних випадках на надання ургентної допомоги хворим”, – розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Джерело: Українська Правда. Життя