Портал новин

Знаєте тих, хто приїхав з-за кордону і не самоізолювався? Повідомляйте в поліцію

Громадяни, які перетинають державний кордон, підписують документ, у якому йдеться про обов’язок піти на двотижневу самоізоляцію. Однак були і ті люди, які в’їхали в Україну до того як підписання відповідних зобов’язань стало обов’язковим.

«Є дві групи людей, які повернулись із закордону. Перша – це ті громадяни, які перетнули кордон і підписали відповідну інформаційну довідку, зобов’язалися сидіти вдома і не порушувати карантин. Повна інформація про цих осіб є в базі, ми за ними слідкуємо, і якщо вони будуть порушувати карантинні заходи то їх притягнуть до відповідальності. Друга – це ті, які зробили це раніше і не підписували відповідні згоди», – зазначив голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет, 23 березня, під час брифінгу.

Очільник області просить повідомляти про людей, які прибули з-за кордону і не самоізолювались. Сповістити про порушника чи порушницю потрібно лікарю ПМСД, старості, голові ОТГ чи іншій посадовій особі, яка цю інформацію передасть далі. Окрім того, можна безпосередньо звернутись у Нацполіцію.

Нагадаємо, лише 20 березня 163 жителі Хмельницької області централізовано повернулися в Україну з-за кордону. Під час перетину державного кордону усі підписали «Інформативну згоду особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів». 17 з них надали прикордонникам невірні контактні телефони або неправдиву інформацію про місце свого перебування. Наразі список цих порушників передали правоохоронцям.

Джерело: Портал “Є”