Портал новин

У Хмельницькому для діагностики COVID-19 придбали шестиканальний ампліфікатор

Пристрій придбали 23 березня для Хмельницького обласного лабораторного центру. Завдяки апарату вірус зможуть діагностувати автономно. Про це Суспільному розповів головний державний санітарний лікар Хмельницької області Олег Балашов. Таких апаратів в Україні всього 5.

«На сьогодні проводиться ще верифікація наших результатів і результатів референс-лабораторії міста Києва. Там є така процедура, що перших 10 негативних відповідей ми повинні верифікувати і перших 5 позитивних необхідно верифікувати. Залишилося ще трошки. Але верифікатор працює, зараз там навчені три бригади, ми працюємо цілодобово. Нам ще залишилося декілька днів цієї роботи, і надалі ми зможемо абсолютно автономно працювати, встановлюючи діагноз, які будуть визнаватися по всьому світі», – сказав лікар.

Олег Балашов додає, що у Хмельницькому діагноз COVID-19 на новому обладнанні встановили вчора вранці, 27 березня. Але, згідно з протоколом, чекали результати зі столичної референс-лабораторії, які надійшли ввечері.

«Хвора поступила з підозрою на коронавірус, там є відповідні алгоритми, передбачені наказом 663, відповідно до цього у неї був відібраний біоматеріал, і цей біоматеріал ми дослідили, і вчора зранку ми вже знали, що у неї є COVID-19. Але ми паралельно направили пробу до референс-лабораторії, і чекали підтвердження нашого результату», – повідомив Олеш Балашов.