Портал новин

У Мінрегіоні обговорили поділ Хмельницької області на райони

За час карантину уряд планує обговорити і напрацювати усі необхідні рішення, а пізніше – оперативно прийняти їх в Парламенті та Уряді, щодо завершення основного етапу децентралізації – створення спроможних громад і районів.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода днями, під час відеоконференції щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Херсонської, Хмельницької областей.

«Формуючи нові райони, в першу чергу ми маємо орієнтуватися не на доступність до центру, а на кількість жителів. Бо у центр району жителям громад вже не потрібно буде їхати, як зараз. Але у районах діятимуть виконавчі органи державної влади, навантаження на яких має бути приблизно однаковим в усіх районах. Тому таким важливим критерієм є кількість населення. За нашими рекомендаціями, які ґрунтуються на європейській практиці, у кожному з майбутніх районах мають проживати не менше 150 тисяч мешканців», – сказав В’ячеслав Негода.

Під час обговорення Хмельницької області брали за основу пропозицію Хмельницької ОДА – 5 проєктних районів: Городоцький, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинівський, Шепетівський, Хмельницький.

Експерти пропонують варіанти на 5 та на 4 райони, без Городоцького, оскільки місто Городок, за словами експертів, є замалим для того, щоб бути адмінцентром майбутнього району. Були також пропозиції щодо утворення районів: Кам’янець-Подільського, Шепетівського, Хмельницького.

«Є питання по потенційному Городоцькому округу. Чи потрібен він? Поки питання відкрите, але схиляємось до того, що не потрібен», – сказав під час обговорення народний депутат Віталій Безгін.

До обговорення поділу областей на райони залучаються народні депутати, експерти, представники обласних державних адміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

За результатами цих обговорень обласні державні адміністрації доопрацюють свої пропозиції перед тим, як подавати їх на розгляд Уряду.

 

Джерело: Портал “Є”