Портал новин

У три заклади Хмельниччини госпіталізовуватимуть хворих з COVID-19

Міністерство охорони здоров’я України визначило перелік лікарень першої хвилі, куди госпіталізовуватимуть пацієнтів з COVID-19. Загалом в Україні 240 лікарень. У Хмельницькій області таких заклади три. Це Хмельницька інфекційна лікарня, Славутська центральна районна лікарня ім.Ф.М.Михайлова та Дунаєвецька центральна районна лікарня. Загалом на три лікарні є 34 місця для ізоляції хворих (загальне число ліжкомісць 659, кількість інфекційних місць 233) та 16 апаратів штучної вентиляції легень.

Хмельницька інфекційна лікарня:
– інфекційних місць 150
– місць ізоляції хворих 16
– ліжкомісць у відділенні інтенсивної терапії 6
– апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) 6
– анестезіологів та лікарів 25.

Дунаєвецька центральна районна лікарня:
– інфекційних ліжкомісць 30
– ліжкомісць у відділенні інтенсивної терапії 1
– апаратів ШВЛ 10
– анестезіологів та лікарів 24.

Славутська центральна районна лікарня ім.Ф.М.Михайлова:
– інфекційних ліжкомісць 53
– ліжкомісць у відділенні інтенсивної терапії 1
– апаратів ШВЛ 0
– анестезіологів та лікарів 23.

У Міністерстві наголошують, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів – температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання – дзвонити до 103.

Додають, що ввизначені спеціалізовані заклади – це лікарні першої хвилі. У випадку збільшення кількості інфікованих відповідно збільшуватиметься кількість лікарень. Інформація оновлюватиметься при залученні нових закладів охорони здоров’я або додатковій верифікації даних.

Джерело: Портал “Є”