Портал новин

Скільки апаратів штучної вентиляції легень є на Хмельниччині?

Одна з лікарень Хмельниччини, яку Міністерство охорони здоров’я України внесло в перелік мед закладів першої хвилі, куди госпіталізовуватимуть пацієнтів з COVID-19, наразі немає апаратів ШВЛ. Про це зазначено в довідці Національної служби здоров’я України.

«Ті апарати штучної вентиляції легень, які є в Славутській лікарні, не підходять для лікування хворих на коронавірус. Цього тижня очікуємо на поставку декількох десятків апаратів ШВЛ (їх має бути 32 в загальній кількості), які будуть передані медзакладам області, в тому числі й Славутській лікарні», – зазначив Дмитро Габінет.

Також він додає, що на сьогодні в області є 114 апаратів штучної вентиляції легень. Минулого тижня два таких апарати закупили в Старокостянтинові.

«В Хмельницькій інфекційній лікарні наразі є 6 апаратів ШВЛ. Навіть без тих апаратів, які ми додатково очікуємо, ми вже чітко визначили, де, за планами перепрофілювання, додатково будемо брати апарати в разі необхідності. Це, зокрема, і ресурс Хмельницької обласної лікарні та інших закладів. Без шкоди для надання медичної допомоги іншим хворим кількість апаратів ШВЛ в інфекційній лікарні можемо збільшити до 12-14 штук», – каже Дмитро Габінет.

Він також зазначає, що на багатьох етапах лікування коронавірусної інфекції використовуються досить часто кисневі концентратори.

«Наразі їх в області 86. Над їх купівлею ми зараз також працюємо. Вони коштують в рази дешевше ніж ШВЛ апарати, але часто є потрібнішими під час лікування для осіб, які мають хворобу середньої тяжкості», – зазначає очільник ОДА.

Джерело: Портал “Є”