Портал новин

Шепетівчанин на шляху до Антарктиди

Попри пандемію коронавірусу і закриті кордони 25-а Українська арктична експедиція вже в Чилі. Її учасники, серед яких  наш земляк  Дмитро Білоус, мають змінити на станції «Академік Вернадський» своїх колег. Наразі команда полярників уже перебуває в місті Пунта-Аренас на березі Магелланової протоки. Відповідно до впроваджених Чилі обмежень, члени експедиції відбудуть тут обсервацію, після чого зможуть продовжити шлях до Антарктиди кораблем. Про це повідомляють в Національному антарктичному науковому центрі.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

«На станції на них вже дуже чекають зимівники та зимівниці 24-ї Української арктичної експедиції, а також сезонний загін дослідників, який нам вдалося туди «закинути» ще в січні-лютому. Нагадаю, що через карантин 25-ій експедиції не вдалося з першого разу дістатися Латинської Америки і вона була змушена повернутися в Київ. Але зараз команда вже в Чилі, і ми чекаємо на успішну перезмінку. Цьому наразі сприяє навіть глобальне потепління. У Антарктиці цей рік видався аномально теплим, тож акваторія станції буде вільною від криги впродовж усього квітня. Бо у «нормальні» роки станція закривається кригою вже після першої декади квітня», – пояснив керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Він також наголосив, що відправка 25-ї УАЕ в умовах пандемії COVID-19 та карантину була дуже складною.

«Особливо хочу відзначити роль МЗС та українських дипломатів на всьому шляху перельоту експедиції. Саме українська дипломатія змогла зробити те, що видавалось абсолютно неможливим – забезпечити дозволи на транзит всіх країн, закритих для приїзду іноземців, дозволи на вильоти та посадки літаків попри закриті повітряні зони і навіть дозвіл влади Чилі на перебування експедиції в країні попри запроваджені надзвичайний стан та комендантську годину», – зазначив Євген Дикий.

Нагадаємо, шепетівчанин Дмитро Білоус став одним з 12-ти учасників, які проведуть рік в Антарктиді, на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Для нього ця експедиція буде першою. Максим пройшов відбір з майже дев’яноста претендентів і виконуватиме в експедиції функції системного механіка. Донедавна він був приватним підприємцем і мав майстерню побутової техніки. Після того, як дізнався, що скоро вирушить до експедиції в Антарктиду, справу довелося закрити. На Українській антарктичній станції «Академік Вернадський» він працюватиме рік.

Джерело: Портал “Є”