Портал новин

У Хмельницькому вже є препарат, яким лікують COVID-19

До Хмельницького надійшов життєво необхідний препарат «Плаквеніл», яким лікують коронавірус. Понад 30 років його використовували у лікуванні малярії. Після поширення світом коронавірусної інфекції, в США, Франції, Німеччині почали використовувати “Плаквеніл” при лікуванні COVID-19. І він  дав позитивні результати. Наразі препарат застосовують при важких та вкрай важких формах коронавірусу.

“Плаквеніл” відпускають без рецепту. Перед початком пандемії завбачливі громадяни розкупили препарат і він практично зник з полиць аптек. Хоча його ціна складала 500-600 гривень за упаковку (60 таблеток).

2 квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав, що МОЗ отримало три тисячі упаковок препарату “Плаквеніл” для лікування інфікованих  коронавірусом.

“Компанія Sanofi передала препарат. У нас вже готовий відповідний розподіл. Передали три тисячі упаковок. 2250 упаковок роз’їдуться усіма областями. 750 упаковок залишається в Києві для швидкого реагування. Після підписання договору препарат поїде регіонами”, – сказав Максим Степанов.

До Хмельницького препарат завезли сьогодні, 9 квітня. Про це на черговому брифінгу в ОДА повідомив Перший заступник голови адміністрації Роман Примуш.

“Плаквеніл” передали до інфекційної лікарні. Адже вона базова і першочергово приймає хворих на коронавірус. Поки препарат буде там, можливо згодом його передадуть, за потреби, на райони”, – зазначив Роман Примуш.

Хмельниччина отримала 17 упаковок “Плаквенілу”. Цього має вистачити на 70 курсів лікування. Незабаром, за словами Романа Примуша, Україна отримає чергову поставку цього препарату. Вона розрахована на потребу 20 тисяч пацієнтів. Певну частину із цієї поставки отримає і Хмельницька область. Поки кількість препарату, яка має надійти в нашу область, невідома.

Джерело: Сайт “ВСІМ”