Портал новин

Область забезпечена системами ПЛР тестувань

Цього тижня відбулась поставка систем для ПЛР досліджень. Про це на щоденному брифінгу про ситуацію із захворюванням на корона вірусну інфекцію розповів голова ОДА Дмитро Габінет. Це вже друга партія закуплена за державний кошт, а в цілому третя для нашої області.

“Ми отримали додатково системи для проведення тестів ПЛР методом, 23 системи отримано. Якщо пригадати з самого початку, перша була 18 систем, друга – 31. Перша і остання поставки закуплені за кошти державного бюджету, а друга за кошти Фонду Вадима Новинського”, – повідомив голова ОДА.

На сьогоднішній день є можливість зробити близько 5000 тестувань ПЛР методом. Голова ОДА наголосив, що йдеться не про 5 тисяч осіб, оскільки хворі на COVID-19 мають проходити по декілька тестувань за час перебігу хвороби. Тому на скільки часу і для якої кількості людей вистачить цих тестів сказати наразі очільник області не може, але запевнив, що тест-системи в наявності, їх достатня кількість на цей період.

“Ми постійно знаходимось в пошуку, і на сьогоднішній день наша обласна лабораторія забезпечена цими системами для проведення чергових 300 досліджень. Тому на сьогоднішній день не має чого хвилюватися, укладені нові договори, я впевнений, що протягом наступного тижня ми отримаємо додаткову систему виділення. Ситуація під контролем і для того, щоб протестувати мешканців Хмельниччини ми маємо все необхідне”, – сказав Дмитро Габінет.