Портал новин

На Великдень в області працюватимуть тільки заправки і аптеки

Таке рішення прийняли на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС на виконання рішення державної комісії ТЕБ і НС увечері, 14 квітня.

Державна комісія на чолі з Міністром розвитку громад і територій України Олексієм Чернишовим вирішила забезпечити максимальне дотримання населенням умов карантину під час Великодніх свят та організувати виконання вимог про обов’язкову обсервацію громадян, які прибувають в Україну з-за кордону. Про це повідомляє Хмельницька ОДА.

За результатами засідання комісії, головам ОДА рекомендували врахувати досвід прикордонних областей щодо введення додаткових обмежувальних заходів під час минулих вихідних днів та прийняти відповідні рішення на обласних ТЕБ і НС з урахуванням регіональних особливостей.

Обласне керівництво має організувати доставку та проведення обсервації усіх без винятку громадян, що перетинатимуть кордон України, починаючи вже відсьогодні. Оскільки наразі обсервація є обов’язковою, прикордонні області мають забезпечити проведення відповідної роботи на діючих КПП, аби всі громадяни підписали згоду на проходження обсервації. Також прикордонні та прилеглі до них області мають надати відповідні місця для проходження обов’язкової 14-денної обсервації у визначених закладах. Прикордонні області також мають створити своєрідні хаби, звідки осіб, які мають пройти обсервацію, перевозитимуть до визначених закладів. При цьому наголошено, що при визначенні місця проходження її не обов’язково має бути враховане місце проживання особи, що перетнула кордон, тобто вони можуть бути поселені в будь-якій області. Надалі витрати на проведення обсервації областям будуть компенсовані із державного бюджету.

З метою вжиття додаткових протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території області комісія зобов’язала органи місцевого самоврядування області: заборонити роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, усіх форм власності, крім торгівлі пальним, лікарськими засобами та медичним приладдям, з 00:00 годин 19 квітня 2020 року до 24:00 години 19 квітня 2020 року

Також органам місцевого самоврядування області рекомендовано:

  • для проведення санітарно-протиепідемічних заходів приміщень із застосуванням дезинфікуючих засобів призупинити роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, усіх форм власності, крім торгівлі пальним, лікарськими засобами та медичним приладдям, встановивши санітарний день, з 00:00 годин 20 квітня 2020 року до 24:00 години 20 квітня 2020 року
  • максимально обмежити роботу громадського транспорту з 20:00 годин 17 квітня 2020 року до 24:00 годин 20 квітня 2020 року з урахуванням забезпечення можливості довезення, згідно відповідних графіків, працівників медичних закладів та підприємств критичної інфраструктури, що забезпечують життєдіяльність міст в цей період.
  • спільно з ГУ ДСНС України в області протягом 19-20 квітня 2020 року провести додаткові заходи з санітарної обробки комунальних доріг, вулиць, територій прилеглих до місць з масовим перебуванням людей та зупинок громадського транспорту.
  • Головам райдержадміністрацій, органам місцевого самоврядування спільно з Головним управлінням Національної поліції в області (Щадило А.А.) доручено забезпечити неухильне виконання п. 4 протокольного рішення регіональної комісії ТЕБ і НС від 27 березня 2020 року №7, щодо заборони здійснення торгівлі на продуктових ринках, крім тих, що здійснюють оптову торгівлю та звернути увагу на недопущення стихійної торгівлі.
  • Окремо комісія затвердила форму «Інформованої добровільної згоди особи, яка здійснює перетин державного кордону, на обов’язкову госпіталізацію до обсерваторів (ізоляторів)»