Портал новин

Стало відомо про двох шепетівчан, які ймовірно одужали від коронавірусної хвороби

Міський штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації повідомив, що вони отримали повторні результати ПЛР тестувань, які є негативними. Але зробити висновок, що пацієнти одужали поки зарано.

Ці хворі лікувалися амбулаторно і наразі залишаються в контакті з особою, в якої ПЛР тестування ще й досі є позитивним. Всі троє з кола контактних осіб чоловіка, якого декілька днів тому виписали Хмельницької інфекційної лікарні. Статистика залишається незмінною. Підтверджених випадки захворювання на COVID-19 – 9, з них 2 одужали, 1 – летальний випадок.

Алгоритм визначення хворого на COVID-19 включає в себе декілька етапів, а саме: подвійне ПЛР тестування, яке показує негативний результат, а також заключення лікаря, який лікував хворого. Оскільки ці хворі лікувалися амбулаторно, то висновок  має зробити сімейний лікар. Наразі, лікар  такого заключення ще не зробив.

Виникли деякі нюанси, ми очікували три позитивні результати, але підтвердились тільки два,- повідомив Володимир Мазаєв, завідувач Шепетівським міськміжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Слідкуємо за розвитком подій і обов’язково повідомимо про остаточні результати.

Міський штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації наголошує, що потрібно й надалі суворо дотримуватись правил карантину.

Головне завдання – зупинити поширення хвороби, а це можливо лише тоді, коли мешканці міста будуть знаходитися в режимі ізоляції, карантин продовжено до 11 травня. Наразі починається період травневих свят, маємо зробити все для того, аби хворих у місті не збільшилось, – наголосив Микола Кикоть, начальник міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.