Портал новин

Чотири продуктові ринки на Хмельниччині запрацюють вже на вихідних

Про це під час брифінгу повідомив голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет. Два продуктові ринки запрацюють у місті Хмельницькому, а також по одному у Кам’янець-Подільському та Деражні.

Очільник області наголосив, що рішення про відкриття ринків органи місцевого самоврядування можуть приймати на свій розсуд. Головною умовою є дотримання вимог, перелік яких було затверджено постановою головного санітарного лікаря України.

Ми прийняли свідоме рішення дозволити органам місцевого самоврядування самостійно визначати, які ринки мають працювати, але в цьому аспекті, ми  знову ж таки передбачили, що має  бути акт, висновок держпродспоживслужби управління в Хмельницькій області, які мають підтвердити, що зазначений ринок  відповідає певним вимогам, – наголосив Дмитро Анатолійович.

Також очільник області зазначив, що після тижня спостережень за тим, як будуть працювати продуктові ринки, можна буде напрацювати основні рекомендації, які зможуть бути використані в перспективі для відкриття інших ринків, в тому числі і з категорії промислових.

Нагадаємо, що вчора, 29 квітня Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину. Згідно з прийнятими змінами, головний державний санітарний лікар України розробив та затвердив перелік вимог щодо профілактичних заходів протидії коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами та агропродовольчих ринках.

Зазначимо, що у Шепетівці це питання також на контролі очільників місцевого самоврядування. Як повідомила пресслужба міської ради 29 квітня, відбулася зустріч  керівника міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Миколи Кикотя з директорами місцевих ринків. Під час зустрічі спільно із керівником Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Віталієм Стародубовим обговорено умови відкриття місцевих ринків. А саме  – після забезпечення директорами ринків виконання вимог згаданої вище постанови.