Портал новин

Представники пасажирських перевізників зустрілися з головою ОДА

Основна вимога перевізників – напрацювати чіткий план відновлення усіх видів пасажирських перевезень, які призупинили у зв’язку з карантинними обмеженнями. Голова ОДА переконаний, що заборона транспортних перевезень дала позитивний результат в контексті карантинних обмежень, оскільки дозволила перервати ланцюги поширення коронавірусу, зупинивши міграцію населення.

За його словами, усім зрозуміло, що поступово такі обмеження мають зніматися. Але оскільки зазначене питання регулюється постановою Кабінету Міністрів України, обласна влада фактично позбавлена важелів впливу на ситуацію та не може приймати якихось рішень, які суперечать цьому документу. Однак, Дмитро Габінет зауважив, що він готовий заслухати всі пропозиції і зауваження перевізників та направити їх до Кабінету Міністрів.

Члени ініціативної групи розповіли про ситуацію, в якій опинилися перевізники у зв’язку з вимушеним простоєм. Свою увагу звертали не лише на фінансові проблеми, а й на активізацію нелегальних перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів на усіх напрямках не лише без дотримання жодних санітарних норм, а й за невиправдано високими тарифами. Члени ініціативної групи запевнили, що всі перевізники добре усвідомлюють, що епідемія коронавірусу ставить нові вимоги перед власниками та водіями, а тому вони готові виконувати необхідні рекомендації, аби запобігти поширенню інфекції.

Дмитро Габінет зауважив, що терміни відновлення перевезень, що напрацьовані у Мінінфраструктури, мають під собою важливі підстави, адже з урахуванням інкубаційного періоду хвороби дають змогу оцінити вплив таких дій на епідемічну ситуацію та вчасно відреагувати у разі її погіршення. Він наголосив, що наразі рішення про запуск міжміських перевезень має прийматися дуже зважено та з урахуванням кількості випадків захворювання на COVID-19 у кожному з міст чи районів.

“Ми беремо на себе обов’язок координувати цей процес, але ми хочемо маскимально залучити вас, перевізників, до цього процесу, аби прийняті рішення не були волюнтаристськими, щоб вони були об’єктивними і реально виконувалися. Певні питання мають бути обговорені вже зараз, щоб потім, коли рішення про послабленню карантину буде прийняте, не виникали непорозуміння та конфліктні ситуації. І найголовніше, підхід до всіх має бути однаковий,  не повинно бути подвійних стандартів. У тих рішеннях, де це залежить від нас, ми будемо це робити,“ – сказав очільник ОДА.

Джерело: Хмельницька обласна державна адміністрація