Портал новин

Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримати допомогу від держави

Втратили роботу, хочете отримати фінансову допомогу від держави або шукаєте нову роботу?  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства разом із Державною службою зайнятості  дають відповіді на усі ці питання. Про це повідомляють на сайті уряду.

Чому державна служба зайнятості затримує виплати безробітним?

Державна служба зайнятості виплачує допомогу по безробіттю з доходів які надходять від роботодавців єдиного внеску. В період карантину через зупинку роботи підприємств надходження зменшились, а кількість безробітних зросла.  Станом на 13 травня видатки на допомогу по безробіттю за квітень профінансовані.

Чи здійснюється службою зайнятості підбір роботи для безробітних у період карантину?

Так. Адже і в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.

Фахівці центрів зайнятості дистанційно підбирають для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – персонал. Протягом дії карантину, тобто починаючи з 12 березня, служба зайнятості вже працевлаштувала майже 90 тисяч чоловік.

Чи може розраховувати на допомогу по безробіттю молода людина, яка вперше шукає роботу?

Згідно з чинним законодавством молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце, може зареєструватися в службі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.

Розмір такої допомоги складає на період карантину та протягом 30 днів після його закінчення – 1000 гривень, далі – 650 гривень, тривалість виплат – 180 календарних днів.