Портал новин

У Нетішині обладнають ПЛР-лабораторію

Рішенням сесії Нетішинської міської ради внесли зміни до бюджету Нетішинської ОТГ на 2020 рік і виділили кошти для КНП НМР «СМСЧ м. Нетішин» на придбання обладнання для ПЛР-лабораторії  (1,5 млн. грн..) та проведення поточного ремонту власними силами у приміщенні лабораторії (500 тис. грн..)

За словами заступниці головного лікаря з медичної частини Валентини Щукли у  ПЛР-лабораторії здійснюватиметься діагностика не тільки коронавірусу, а й інших інфекційних захворювань, СНІДу, онкологічного захворювання на ранніх стадіях.

“Нині на Хмельниччині функціонує лише одна подібна лабораторія і вона  перевантажена проведенням досліджень. ПЛР-лабораторія в Нетішині буде затребувана, адже проводитимуться дослідження не тільки для містян, а й для мешканців сусідніх населених пунктів. Не виникне проблем зі спеціалістами. У штаті підприємства є лікар-бактеріолог, працюють фахівці в нині діючій лабораторії – потрібно їм буде пройти лише спеціальне навчання. Є і відповідне приміщення, необхідно там зробити лише належний ремонт”, – повідомляє виконавчий комітет Нетішинської міської ради.

За словами міського голови Нетішина Олександра Супрунюка  у Нетішин приїде заступник голови Хмельницької ОДА та голова Славутської РДА. Під час цієї зустрічі обговорюватиметься механізм взаємодії укладення договорів з ОТГ Славутчини на проведення лабораторних досліджень ПЛР-лабораторією, яка функціонуватиме в Нетішині.
Щодо терміну початку роботи лабораторії, то за словами Олександра Супрунюка, докладуть всіх зусиль, щоб вона запрацювала до початку нового спалаху захворювання на коронавірус, фахівці прогнозують його на осінь.