Портал новин

Людей, контактних з хворими на COVID-19, будуть тестувати по-новому

Згідно з наказом МОЗ України №1227 від 20.05.2020 р. тестувати людей, які були контактними з хворим на COVID-19, тепер будуть по-новому. Якщо раніше усіх контактних осіб одразу перевіряли за допомогою ПЛР-тестів, то новий наказ передбачає, що тепер контактних осіб тестуватимуть лише після 14-ти днів самоізоляції.

Зміни у тестуванні медиків.

Медики, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару, працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19 відтепер будуть тестуватися один раз на 14 днів. Їх до цього перевіряли кожні 5 днів, а тепер тестуватимуть один раз на 14 днів методом імуно-ферментного аналізу і, якщо результат буде позитивним, проводитиметься ПЛР-тест.
Тестування осіб з пневмоніями та тих, які мають клінічні ознаки коронавірусної інфекції, залишається незмінним – їх перевірятимуть одразу.

Зміни у правилах виписки.

Також змінено критерій виписки пацієнтів, які отримують медичну допомогу в умовах стаціонару. Якщо раніше рішення про виписку приймав лікуючий лікар на підставі відсутності або зменшення клінічних ознак захворювання, стійкої тенденції до нормалізації лабораторних показників та на підставі двократного негативного результату лабораторного тестування, то тепер, крім вищевказаних клінічних показників, достатньо одного негативного результату методом ПЛР.

Джерело: Шепетівський міськміжрайонний відділ ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»