Портал новин

Як пом’якшуватимуть карантин у Хмельницькій області?

Питання пом’якшення карантинних заходів розглядали на позачерговому засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомляють у Хмельницькій ОДА.

Другий етап пом’якшення для області розпочався з відновлення транспортного сполучення на міських та приміських маршрутах і дозволом проводити спортивні змагання. Проаналізувавши положення постанови та показники, які визначили для оцінки ситуації з поширенням в регіоні інфекції, в облдержадміністрації вирішили запровадити таку ж оцінку в розрізі районів.

Оскільки показники кількості охоплення тестуванням та заповненості ліжкомісць в опорних закладах не можуть бути використані в розрізі районів, то основним критерієм обрано кількість виявлених випадків COVID-19 за тиждень на 10 тис.населення. Він базується на загальнообласному, який має не перевищувати 12 випадків на 100 тис.населення. Таким чином, регіони, де показник захворювань, що були виявлені за останній тиждень складає менше 1,2 випадків на 10 тисяч населення, його вважаються готовими до наступних кроків пом’якшення.

Згідно статистичних даних, цей показник перевищено у 8 районах та містах: м.Старокостянтинові (4,6), м.Кам’янці-Подільському (1,82), Білогірському (1,5), Дунавецькому (1,6), Кам’янець-Подільському (2,0), Славутському (1,3), Старокостянтинівському (1,4) та Шепетівському (1,2) районах. Також, незважаючи на показник 1,1 до переліку включать м.Нетішин, зважаючи на його особливий статус та наявність об’єкту критичної інфрастрактури.

“Якщо в рамках області ми перевищимо показник 12 випадків на 100тис. населення, то область автоматично повернеться до тих карантинних обмежень, які існували раніше. Тому маємо втримати ситуацію, і зацікавленість у цьому має бути у кожної із сторін: як в органів державної влади, так і в органів місцевого самоврядування“, – сказав голова Дмитро Габінет.

За інформацією міських рад м.Хмельницького, м.Славути та м.Шепетівки, вони будуть готові відкривати дитячі дошкільні заклади не раніше, ніж 1.06.2020. Так у м.Хмельницькому планують з 01.06 відкрити 39 з 41 закладів (орієнтовно 6,2 тисячі дітей), у м.Славуті – 7 з 11 садочків з 08.06 (близько 270 дітей), у м.Шепетівці – орієнтовно 12 (розглядають можливість організації зведених груп). У Кам’янці-Подільському з урахуванням епідемічної ситуації відкриття дитячих садків планують не раніше кінця червня-початку липня.

Таким чином за результатами обговорення та консультацій з представниками органів місцевого самоврядування комісія вирішила з 27.05.2020 дозволити головам районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування за умови відповідності ознакам, визначеними п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року №392 з 27.05.2020 року проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід за виключенням міст: Нетішин, Кам’янець–Подільський, Старокостянтинів та Білогірського, Дунаєвецького, Кам’янець-Подільського, Старокостянтинівського, Славутського, Шепетівського районів.

Остаточне рішення щодо функціонування дитячих садочків приймуть у п’ятницю на черговому засідання комісії ТЕБ та НС.