Портал новин

З 10 червня на Хмельниччині починається риболовний сезон

Про це повідомляє Хмельницькій рибоохоронний патруль на своїй сторінці у фейсбук. Обмеження пов’язані з весняно-літньою забороною на лов водних біоресурсів закінчується. Сезон риболовлі стартує 10 червня майже на усіх водоймах Хмельниччини. Виняток становлять: протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою під час весняної повені. На цих частинах водних об’єктів нерестова заборона триватиме до 29 червня включно.

«Завершення весняно-літньої заборони на вказаних водоймах не означає вседозволеність. Рибалки-любителі повинні чітко дотримуватися Правил любительського і спортивного рибальства, зокрема, не застосовувати при вилові вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сітконастевих чи інших матеріалів усіх видів”, – сказав начальник Хмельницького рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

У цей літній період на водоймах загального користування дозволяється вилов риби громадянам з берега та з човна вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти та спінінгом з блешнею. Норма вилову риби – 3 кг за добу.

«Відповідно до наказу Управління №26-од «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області у 2020 році» у водоймах області заборонений вилов раків до 30 червня включно. Ці обмеження пов’язані із виношуваням річковим раком ікринок, личинок», – пояснюють у відділі іхтіології та регулювання рибальства Управління Держрибагентства у Хмельницькій області.

Щодо підводного полювання, то воно дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (068) 384-98-10. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства, Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання повідомляти за вказаним номером телефону.