Портал новин

Зеленському показали перші результати досліджень української вакцини від COVID-19

В Україні представили результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини. Це відбулося під час наради з Президентом України, 20 жовтня.

Повідомляють на сайті глави держави.

Фото: Укрінформ

Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу.

Одним із розробників цієї вакцини ж міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук – Михайло Фаворов. За його словами нинішня розробка дає змогу припустити, що майбутій припарат допоможе боротися і з новими видами коронавіруних інфекцій, які постійно мутують.

“Дуже позитивним фактом є те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих – сказав Михайло Фаворов.

На нараді обговорили, хто, коли та в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх дотичних відомств для забезпечення виготовлення вакцини та її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

«Я надзвичайно радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію», – сказав Володимир Зеленський.