Портал новин

МОН та Мінцифри запустили «Всеукраїнську школу онлайн» для 5-11 класів

Всеукраїнську освітню платформу запустило Міністерство освіти та науки спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації 11 грудня. Про це повідомляє «Укрінформ». 

Фото: Нова українська школа

Опубліковані на онлайн-ресурсі матеріали зможуть використовувати для дистанційного та змішаного навчання, очних курсів у школах.

В умовах пандемії важливо звертати увагу на здоров’я, але при цьому маємо розуміти, що освітній процес не повинен зупинятися. І саме тому, щоб всі учасники освітнього процесу мали підтримку під час дистанційного навчання, змішаного навчання, ми і запустили Всеукраїнську школу онлайн. Для дітей дуже важливо бути в постійному контакті із вчителем, і саме можливості Всеукраїнської школи онлайн дають змогу такий контакт зробити більш уявним“, – заявив т.в.о Міністра освіти та науки Сергій Шкарлет.

Він наголосив на тому, що долучитися до навчання за українськими освітніми програмами зможуть усі охочі, незалежно від місця проживання. Діти з тимчасово окупованих територій та Криму також матимуть таку можливість.

Шкарлет повідомив, що за експертної підтримки представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні зараз працюють над покращенням доступності уроків для учнів із особливими освітніми потребами: додаванням субтитрів, перекладом на мову жестів, додатковими звуковими доріжками.

На презентації проєкту голова Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій розповів, що контент на онлайн-ресурсі буде оновлюватися протягом 2021 року. За його словами, платформа необов’язкова для використання в школах, але є ефективним інструментом організації дистанційного навчання. Заплановано, що за 9 місяців буде доступний повний курс з усіх предметів для 5-11 класів.

За словами заступниці міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерії Іонан, до початку 2021 року буде презентовано функції кабінету вчителів. У ньому педагоги зможуть відслідковувати успішність навчання школярів, змінювати курси або створювати власні. Мінцифри також розробляє мобільний додаток для освітньої платформи.

До слова, для створення контенту та наповнення ним сайту було залучено 40 освітніх експертів, 73 вчителі, а також програмісти, оператори та режисери.

Марія Богатько