Портал новин

Україна одна із найсильніших шахових держав світу: серед переможців шепетівчанин

В останні роки відбувається бум інтернет-шахів, де баталії ведуться не віч-на-віч за шахівницями, а між суперниками з різних куточків світу через всесвітню павутину. Особливо він посилився в умовах всесвітнього карантину та після виходу серіалу «Гамбіт Королеви». Про це пише “Obozrevatel“.

Ілюстративне фото

Тут українські шахісти міцно захопили лідируючі позиції як в індивідуальних, так і командних змаганнях на найвищому рівні. Шахова кібер-збірна України Team Ukraine протягом останніх трьох років не має собі рівних в так званій «народній шаховій олімпіаді» найбільшої світової платформи chess.com – Live Chess World League.

В змаганні 40 національних команд, українці п`ятий сезон поспіль стають абсолютними чемпіонами. Традиційно головними конкурентами нашої командами є збірна Росії. В травні цього року ці команди зійшлись в суперфіналі Світової Ліги у найбільшому шаховому інтернет-матчі в історії людства на 724 (!) дошках, у якому українці розгромили росіян з рахунок 942:506.

В неділю 13 грудня знову відбулось дербі найсильніших інтернет-збірних світу, в якому команда Team Russia прагнула до реваншу за розгромну поразку. Але Team Ukraine знову перемогла в усіх трьох дисциплінах: В кулю (1+1) з рахунком 298-182, в бліц (5+2) – 386,5-241,5, в рапід (10+2) – 274,5-221,5

Отже, перемога в матчі 3-0 та п`ятий чемпіонський титул у скарбничку України від вже легендарної команди Team Ukraine! У складі інтернет-збірних беруть участь від легендарних чемпіонів до простих любителів. До команди входив шепетівчанин Володимир Янюк. В цьому сезоні за нашу команду грали такі відомі гросмейстери, як Наталя Жукова, Захар Єфименко, Юрій Кузубов, Володимир Баклан, Михайло Олексієнко, Олександр Зубов, Михайло Голубєв, Володимир Охотник і ряд інших блискучих майстрів.

А найбільший внесок у скарбничку української команди в чемпіонському сезоні зробив кандидат у майстри спорту Роман Кіфлюк з міста Кам`янець-Подільський.

Турнар можна переглянути за посиланням.