Портал новин

На Хмельниччині працюють 83 пункти тестування на COVID-19, два з них у Шепетівці

Аби розширити доступ пацієнтів до тестування і швидше виявляти інфікованих коронавірусом та ефективніше протистояти пандемії в Україні оновили алгоритм тестування на COVID-19. А саме – тестування пацієнтів з підозрою на COVID-19 буде проводитися на первинній ланці та на рівні амбулаторної допомоги. Про це повідомляють у Хмельницькій ОДА.

У 1-му кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що беруть матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19. Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.

В Хмельницькій області наразі для відбору біоматеріалів створено 83 таких пункти тестування. Для зручності їх розташування нанесено на інтерактивну карту, за допомогою якої можна обрати найближчий до вас.

У Шепетівці пункти працюють за адресою: вул. Валі Котика, 85 та вул. Островського, 42.

Розташуваня інших пунктів можна переглянути за посиланням.

 

Зміни також передбачають, що тестування на коронавірус будуть робити людям з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Раніше тестували пацієнтів лише з симптомами COVID-19 та пневмонії.
Відбір матеріалів для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ тепер входить до пакету з надання медичної допомоги на первинній ланці і є БЕЗОПЛАТНИМ для пацієнта з підозрою на COVID-19.

До пакету первинної медичної допомоги також додали скринінгове обстеження. А саме – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводитимуть:
– людям з підозрою на COVID-19,
– людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
– пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
– особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.