Портал новин

Гранична ціна на газ знизить його вартість на 30%

Рішення Уряду про встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн. за кубометр знизить його вартість для населення на 30%. Для частини українців зменшення становитиме майже 40%. Про це сказав прем’єр-міністр під час позачергового засідання Уряду 18 січня.

Фото: Урядовий портал

Встановлена Урядом ціна нижча на 1,5 грн. від тієї, яка була у 2018 та 2019 роках.

«У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна буде на рівні 6,99 грн/куб. Це означає, що за споживання середня платіжка буде десь на 500 грн меншою і становитиме приблизно 40% від сьогоднішньої мінімальної зарплати», — зазначив Прем’єр-міністр.

Рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. За словами Прем’єр-міністра, без втручання в ситуацію вже у лютому кубометр газу міг би здорожчати до 12 грн.

«В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку таке рішення є необхідним, аби збалансувати та спрямувати ринок на шлях розвитку, а не консервації монополій», — сказав Денис Шмигаль.

Ринок газу є незворотним кроком, оскільки він покладає кінець монополізму та дає можливість людям обирати свого газопостачальника, щоб отримувати кращу ціну, послуги та сервіс.

Денис Шмигаль повідомив, що надалі Уряд зобов’яже усі газопостачальні компанії представити свої річні продукти для населення, щоб люди змогли підписати річний контракт і заздалегідь розуміти ціни у платіжках.

«Це дасть можливість всім і заощадити в зимові місяці, і спланувати власний бюджет, і отримати найвигіднішу ціну на газ. Це європейський підхід, який діє в абсолютно усіх цивілізованих та розвинених країнах. І ми, попри тиск окремих спекулянтів та політиканів, також будемо рухатися цим шляхом», — сказав очільник Уряду.

Ті громадяни, які наразі мають річні контракти нижче за 6,99 грн/кубометр залишаться з цінами, зазначеними в контрактах. Водночас люди із соціально вразливих груп продовжать отримувати субсидії в повному обсязі.