Портал новин

МЗС: Тарас Шевченко – світовий рекордсмен за кількістю встановлених пам’ятників

У день народження  Кобзаря Міністерство закордонних справ  офіційно зареєстрували світовий рекорд за кількістю встановлених пам’ятників Шевченку в Україні та за кордоном. Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Фото: Шепетівська міська рада

МЗС протягом року  збирало інформацію про кількість пам’ятників разом із державними обласними адміністраціями, посольствами України та українськими громадами за кордоном.

Завдяки цій роботі «Книга рекордів України» зафіксувала, що у світі встановлено 1167 пам’ятників Тарасу Шевченку. З них 99 — у 44 іноземних країнах і 1068 – в Україні.

«Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи», — сказав Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на церемонії вручення світового рекорду.

Довідково

Міжнародну експертизу заявки та аналіз доказової бази провів Національний проект «Книга рекордів України».

Заявка на рекорд подається за 4 місяці до оголошення результатів. Аналіз, експертиза та відповідність рекорду проводиться разом із представниками та партнерами «Книги рекордів» у світі.