Портал новин

Голова Верховної Ради ознайомився з роботою Хмельницької АЕС

Атомна енергетика відіграє важливу роль в забезпеченні енергетичної безпеки України. Про це сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час відвідання виробничого підприємства «Хмельницька АЕС». Повідомляє Офіційний портал парламенту України.

Фото: Прес-служба Апарату Верховної Ради України

«Ми розуміємо, що робота атомної енергетики пов’язана із забезпеченням енергетичної безпеки нашої держави. Особливо в сьогоднішніх умовах, коли у нас є зростання тарифів, в умовах, коли ми через деякий час будемо інтегруватися в європейську систему енергопостачання. І ми повинні заходити туди зі своїм позитивним багажем знань і можливостей», ­– сказав Дмитро Разумков.

Голова Верховної Ради ознайомився з роботою Хмельницької АЕС, її виробничими потужностями та поспілкувався з працівниками станції. Він подякував їм за роботу, а також наголосив, що атомна енергетика відіграє важливу роль в енергосистемі України.

«Я розумію всю ту відповідальність, яка лежить на вас, на державі щодо захисту наших інтересів, зокрема в питанні національної безпеки», – додав він.

На Хмельницьку АЕС припадає близько 7,6 відсотка від загального виробництва електроенергії в Україні.

«Ми представлені як в атомній енергетиці, так і в альтернативних джерелах. Фактично закриваємо повний спектр. Ми повинні і далі рухатися в цьому напрямку. У нас повинен бути баланс, розуміння інтересів держави, розуміння наших енергетичних можливостей, нашої енергетичної безпеки», – наголосив Дмитро Разумков.

Завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС є комплексним питанням, вирішити яке можна лише спільними зусиллями різних органів державної влади.  Верховна Рада зі свого боку готова працювати над законодавчими ініціативами, які сприятимуть реалізації проекту.

Під час робочої поїзди на Хмельниччину Разумков відвідає Хмельницький військовий госпіталь, Національну академію Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, поспілкується з представниками вищих навчальних закладів Хмельниччини та головами студентських рад «Вища освіта в Україні на території Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.