Портал новин

93 мешканці Шепетівської громади отримали першу дозу вакцини

Шепетівський центр ПМСД розпочав вакцинацію на території Шепетівської територіальної громади. Центр отримав 500 доз вакцини AstraZeneca, COVISHIELD індійського виробництва. Станом на 15:00 19.03.2021 Центром щеплено 93 мешканця Шепетівської ТГ, з них 65 медичних працівників та 10 працівників медичних закладів. Про це повідомляють на сайті Шепетівської міської ради.

Порядок розподілу вакцини серед груп населення регулюється «Дорожньою картою з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках» згідно з наказом МОЗ України від 24.12.2020 року (https://moz.gov.ua/uploads/5/28666-dn_213_09_02_2021_dod.pdf (оновлюється).  Фактично це список пріоритетності та почерговості розподілу вакцини. Саме цей документ визначає 4 етапи та 9 груп населення, як першочергово підлягають вакцинації:

Етап 1.

 • Медичні працівники та персонал, які працюють в закладах охорони здоров’я (далі — ЗОЗ) де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 та працівники екстреної медичної допомоги та інші медичні працівники, безпосередньо задіяні в протидії пандемії коронавірусної хвороби COVID-19
 • Люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів.
 • Військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

Етап 2.

 • Медичні працівники та персонал, які працюють в ЗОЗ, що надають стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я) та медичні працівники інших відомств та міністерств
 • Люди віком від 80 років
 • Соціальні працівники та інші працівники соціальної сфери

Етап 3.

 • Люди віком від 65 до 69 років, від 70 до 79 років та від 80 до 84 років
 • Працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Національну поліцію України, Національну гвардію України, Службу безпеки України, Державну прикордонну службу України, військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерство внутрішніх справ України
 • Вчителі та інших працівники сфери освіти

Етап 4.

 • Люди віком від 60 до 64 років
 • Дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19
 • Інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику щодо інфікування коронавірусною хворобою COVID19, а також громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях
 • Особи, які перебувають в місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах та працівники місць обмеження волі, слідчих ізоляторів

“Експерти МОЗ радять тим, хто вже перехворів на COVID-19, відтермінувати вакцинацію на 6 місяців від часу перебігу COVID-19. Перед вакцинацією радять зробити тестування для виявлення антитіл до COVID-19”, – йдеться в повідомленні.

Як записатися у чергу для вакцинації? 

Варіант 1. Подзвонити відповідальному за запис на вакцинацію, медичний реєстратор амбулаторії ЗПСМ №1 Шепетівського Центру ПМСД – Каліберда Віта Миколаївна – (097 109 41 86). Сімейні лікарі здійснюватимуть запис на вакцинацію, вносячи відповідні дані в медичні інформаційні системи. У разі появи залишкових доз — з вами зв’яжуться.

Варіант 2. Записатись до листа очікування вакцинації від COVID-19 у сервісі ДІЯ (diia.gov.ua.). Після запису ви отримаєте сповіщення про доступний для вас запис на щеплення. Після підтвердження запису стежити за сповіщеннями в Дії. Вас повідомлять, коли відкриється запис на щеплення.

Варіант 3. Зателефонувати у національний контакт-центр МОЗ  на номер 0 800 60 20 19. Надати оператору свої дані. Необхідно буде вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта. Обрати місце, в якому ви хочете вакцинуватися. Очікувати повідомлення про запрошення на вакцинацію.

З метою недопущення утилізації залишкових доз вакцини, офіційно дозволили щеплювати також громадських діячів, лідерів думок, публічних осіб, представників мистецьких кіл. Ті, хто готовий та бажає публічно на власному прикладі підтримати вакцинальну кампанію проти COVID-19, можуть записатися, заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/ocvX8so4t3eenKCMA. Варто зазначити, що щеплення публічних осіб відбувається добровільно і з використанням виключно залишкових доз вакцин, якщо такі є наприкінці дня. Одна з умов – згода долучитись до комунікаційної кампанії по вакцинації (розповісти в соц. мережах, телебаченні про свій досвід вакцинації).

Нагадаємо, що з 1 березня запрацював портал vaccination.covid19.gov.ua, на якому розміщена вся інформація щодо вакцинації в Україні.

“У разі отримання додаткової інформації пресслужбою Шепетівської міської ради щодо ходу чи алгоритму вакцинації населення, здійснюватимемо додаткове інформування. Статистика вакцинування – щодня у нас на сайті та сторінці Facebook”, – йдеться у повідомленні.