Портал новин

У Хмельницькій області відновлюють пасажирські перевезення

Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Ситуація із захворюваністю в області залишається напруженою, область і надалі перебуває у «червоній зоні» епідемічної небезпеки, відповідно до рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС. Про це повідомляють у Хмельницькій ОДА.

Однак, зважаючи на численні звернення мешканців області, скарги на нелегальні пасажирські перевезення, складнощі з поїздом працівників критичної інфраструктури до роботи, членам комісії пропонують дозволити перевезення пасажирів перевізникам з встановленням певних обмежень, а саме – здійснювати перевезення пасажирів у кількості, не більшій, що визначена місцями для сидіння.

За результатами обговорення комісія доручила головам РДА та керівникам органів місцевого самоврядування забезпечити неухильне дотримання карантинних обмежень, що визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020  № 1236,.

Отже, на період карантину комісія вирішила ЗАБОРОНИТИ:

➡ приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності, у тому числі атракціонів і тематичних парків, а також організацію інших видів відпочинку та розваг;

➡ з 19.04.2021 року – здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному, залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб. При цьому комісія в своєму рішенні визначає, що перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням пасажирами під час перевезення засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

ДОРУЧИЛИ:

➡ органам місцевого самоврядування забезпечити проведення дезінфекції місць масового перебування людей;
➡ Головному управлінню ДСНС України в області забезпечити проведення дезінфекції місць масового перебування людей за зверненнями органів місцевого самоврядування та з наданням паливо-мастильних матеріалів;
➡ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою здійснення контролю за особами, які знаходяться на самоізоляції, забезпечити інформування Головного управління Національної поліції в області та Управління патрульної поліції в області інформацією про місце їх перебування;
➡ Головному управлінню Національної поліції в області спільно з Управлінням патрульної поліції області, в/ч – 3053 Національної гвардії України та Головним управлінням ДСНС України в області створити групи патрулювання для забезпечення контролю за виконанням дотримання епідемічних заходів суб’єктами господарювання та громадянами, які знаходяться на самоізоляції.

Комісія звернула увагу на питання проведення в області вакцинаційної кампанії від COVID-19, у зв’язку з чим керівникам органів місцевого самоврядування було доручено сприяти територіальним закладам охорони здоров’я у проведенні масової імунізації населення проти коронавірусної інфекції. Також Департамент соціального захисту населення ОДА спільно з керівниками інтернатних закладів з метою вакцинації підопічних та працівників цих закладів має забезпечити транспортування визначених мобільних бригад у заклади або компенсацію таких витрат.

Рішення комісії діятиме на період карантину.