Портал новин

Шепетівчанин розпочав мандрівку додому у складі 25-ї антарктичної експедиції

На станції “Академік Вернадський” завершилася перезмінка зимівників 25-ої та 26-ої Української антарктичної експедиції, а також робота сезону-2021. Зараз в Антарктиці вже пізня осінь, і погода – відповідна. Температура хоч ще й плюсова (+ 1, + 3 С), але за рахунок сильного вітру та вологості понад 80%, відчувається як -15 С, до того ж постійні опади. Тож перезмінка проходила в досить складних умовах. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Пальне перекачували з корабля в станційний бак і вдень, і вночі; інколи доводилось човнами відштовхувати плавучі крижини від паливного шланга. Розвантажити річний запас продуктів та інших необхідних речей допоміг новий потужний кран.

“І ось все зроблено, всі справи передано, й останнім акордом є символічна передача ключа від станції та коробки з секретним подарунком, яку слід відкрити через півроку, керівником 25-ої УАЕ Юрієм Отрубою очільнику 26-ої УАЕ Богдану Гаврилюку”, – йдеться в повідомленні.

Після цього команда 25-ої УАЕ та сезонний загін почали мандрівку додому. Спершу їм належить подолати бурхливу протоку Дрейка та дістатися Чилі. Зимівники ж 26-ї УАЕ вже заступили на варту, продовжуючи неперервні наукові спостереження на станції.

“Радіємо за тих, хто повертається додому, і бажаємо наснаги й сил тим, хто продовжує благородну справу дослідження полярних регіонів і нашої планети в цілому на невеличному острові Галіндез у такій далекій і водночас такій близькій Антарктиді!”, – йдеться у повідомленні.