Портал новин

У МОЗ закликають вагітних жінок вакцинуватися проти COVID-19

Міністерство охорони здоров’я закликає вагітних жінок пройти вакцинацію проти COVID-19 та запевняють, що це безпечно. У вакцинованих вагітних жінок не виявили жодних негативних наслідків щеплення від COVID-19. Це підтверджують клінічні дослідження,про це повідомляє УП.Життя.

“На сьогоднішній день є достатньо і досвіду вакцинації вагітних жінок. У вагітних, які вакциновані проти COVID-19, не було виявлено якихось негативних наслідків”, – запевняє лікар-імунолог Федір Лапій.

За його словами, в Україні схвалені рекомендації щодо щеплення жінок при надії. Те, що вакцинація вагітних є безпечним процесом, було також доведено в дослідженнях на тваринах. 

“У вагітних тварин, які були вакциновані, не виявлено жодних негативних наслідків. Навпаки, тварини могли виносити та народити здорових дітей”, – розповідає експерт. 

При цьому захворювання на COVID-19, навпаки, може призвести до передчасних пологів чи переривання вагітності, наголошують у відомстві. Імунолог також зазначив, що перед вакцинацією необов’язково проходити тест на вагітність або відтерміновувати планування дитини через щеплення проти COVID-19.

“Не потрібно. Вакцинація до цього стосунку немає. Бережіть себе, бережіть свою вагітність і свою дитину”, –  закликав Лапій.