Портал новин

ДСНС України попереджає: господарюйте та відпочивайте правильно, не провокуючи пожежі в екосистемах!

В Україні пожежонебезпечний період триває до настання стійкої вологої погоди або утворення снігового покриву, тож природні екосистеми досі вразливі до вогню. Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Більше займань виникають через легковажність громадян, котрі не зважають на застереження рятувальників і продовжють наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сміття, опалого листя, сухостою та жнивних залишків.

Вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на людські поселення, об’єкти інфраструктури та завдає матеріальних  збитків.

Так, від початку року на відкритих територіях країни зафіксовано близько 20 тисяч пожеж та понад 500 — в лісових масивах!

Шановні громадяни!

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин. Кожен акт підпалу – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність!