Портал новин

На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад підписали Меморандум про врегулювання ціни на газ

Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 30 вересня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. Про це повідомлє “Урядовий портал”.

В основі цього Меморандуму домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні. Серед ключових пунктів Меморандуму також домовленість про безперебійність поставок газу та фінансова підтримка громад з боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів.

«Кабінет Міністрів стоїть на позиції, що співпраця та робота як єдиного механізму всіх органів державної та місцевої влади — це фундамент для успішної реалізації будь-якої стратегії, реформи чи меморандуму. Тому особисто від себе наголошую, що ми завжди відкриті до конструктивного діалогу. Впевнений, що більшість місцевих керівників стоїть на таких самих позиціях», — зазначив Денис Шмигаль.

Також у Меморандумі чітко визначено, що для незмінності тарифів у 2022 році держава передасть і спрямує до місцевих бюджетів ПДФО у розмірі 4%, тобто додатково не менше 11 млрд грн.

За словами Президента України, підготовка до опалювального сезону є одним з найважливіших питань у порядку денному засідання, адже цьогоріч у світі спостерігається рекордне зростання ціни на газ.

«Питання не в Україні — питання у європейських цінах на газ. У Європі вона вперше перетнула позначку в тисячу доларів за тисячу кубометрів. Для нашої країни питання тарифів кожного року важливе, але цього року є дуже-дуже непростим і може набути гострого, складного значення», — зазначив Володимир Зеленський.