Портал новин

Шепетівчан запрошують стати патронатними вихователями: скільки платять і які вимоги?

Шепетівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує шепетівчан стати патронатними вихователями для дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Про це вони повідомляють на своїй сторінці у фейсбуці.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі працюють тимчасовими батьками, що проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом.

Особливості цієї форми влаштування дітей полягає у тому, що виховання дітей в сім’ях розглядається як праця. Патронатні вихователі отримують заробітну плату, винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно від її віку та кількості.

Патронатним вихователем можуть бути:

  • громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
  • мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
  • мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);не мають судимості;
  • стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
  • зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
  • пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

  • заробітна плата. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів на місяць.
  • соціальна допомога. На утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.
  • сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

До співпраці запрошують усіх небайдужих, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Якщо ви маєте бажання стати патронатними вихователями, хочете отримати детальнішу інформацію – звертайтесь до Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою:

вул. Островського, 4, каб.: 1,2,3,

контактні номери телефонів: 098 047 91 33; (03840) 4-16-23