Портал новин

Українці можуть безкоштовно розмитнити авто з ЄС

Президент підписав закон про пільговий імпорт на період воєнного стану. Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» опублікований в Голосі Україні» і набув чинності. Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Цей закон передбачає, що з 1 квітня 2022 року від сплати ПДВ, акцизного збору та ввізного мита звільняються такі ввезені транспортні засоби:

  •  легкові автомобілі та кузови до них,
  •  причепи та напівпричепи,
  • мотоцикли,
  • транспортні засоби для перевезення вантажів або понад десять осіб.

Пільгові умови розмитнення автомобілів діятимуть не постійно. Послаблення введені лише на період дії воєнного стану, який триває з 24 лютого.

Закон зобов’язує оформляти автомобілі з іноземною реєстрацією за спрощеною процедурою.

“Це означає, що митні органи будуть виконувати митні формальності максимум за годину. Для реалізації цього механізму невдовзі буде оприлюднений проєкт наказу”, – повідомляє “Економічна правда.

Після ухвалення Урядом відповідної постанови, громадянам доведеться сплатити до пенсійного фонду 3-5% від вартості авто для першої реєстрації, 190,15 грн за реєстрацію, 114 грн за бланк свідоцтва та 135 грн за номерні знаки.

Як відомо, на період дії воєнного стану чоловікам у віці 18-60 років заборонено виїжджати з України. Виїхати за кордон для купівлі авто та ввезення його в Україну можуть переважно жінки.

Вартість розмитнення залежить від віку, об’єму і типу двигуна машини, а також суми, за яку авто придбали за кордоном. Наприклад, розмитнення десятирічного автомобіля з дизельним двигуном об’ємом 1 500 куб см, який у ЄС можна купити за 5 тис євро, зараз коштує близько 2 800 євро. Розмитнення п’ятирічного автомобіля з такими ж характеристиками вартістю 8 тис євро становить 2 975 євро.

“Закон скасовує всі платежі, пов’язані з розмитненням, вартість автомобілів зменшиться на 30%, а в деяких випадках – на 70%. Проте не все так однозначно”, – повідомляє “Економічна правда.